Český jazyk
Deutsch Sprachen
English Language
na úvodní stránku https://krusnoman.cz/
Informace / Novinky

13. května 2024

19. října 2023

21. srpna 2023

23. července 2023

8. května 2023

22. srpna 2022

25. července 2022

8. května 2022

24. srpna 2021

25. července 2021

24. září 2020

24. srpna 2020

4. srpna 2020

26. srpna 2019

22. července 2019

13. května 2019

20. srpna 2018

22. července 2018

13. května 2018

24. července 2017

7. května 2017

25. července 2016

8. května 2016

9. května 2015

21. července 2014

12. května 2014

2. září 2013name
Krušnoman Extreme Punk Triathlon - KOT
Sportareal Kliny - Krušné hory
Krušnoman Cross Triathlon Most
Most - rekreační areál Matylda
Krušnoman Duathlon
Kliny - Krušné hory
Krušnoman Extreme Punk Triathlon - KOT
Kliny - Krušné hory
Krušnoman Cross Triathlon Most
Most - rekreační areál Matylda

Elbaman - 2012Mladé "dlouhé kladivo" zářilo na Elbě


7.10.2012 - Lukáš Slatinský

Jakub Langhammer jde ve stopách svého otce. Věkem patřící sice ještě do kategorie K23, ale střední tratě mu nejsou cizí. Na ostrově Elba vyhrál svoji věkovou kategorii a tento výsledek zaslouží pozornost.

Kubo, na Elbě jsi pokolikáté okusil střední tratě?
Na Elbě jsem byl již třikrát, ale vždy jen na dovolené spojené s taťkovo závodem. Letos jsem Elbamanské tratě, co by závodník, okusil poprvé a to na středních distancích, než co jezdí můj otec („dosavadní“ trenér v jedné osobě - upřesním v poslední otázce). Poprvé na středních tratích jsem se ukázal minulý rok na Czechmanu v Mělicích.

Jaké jsou střední tratě na Elbě? Jsou profilově náročné?
Tratě jsou na Elbě velice náročné. Plavání se odehrává ve Středozemním moři, převážně na klidné hladině (i když ještě pár dní před závodem bylo moře tak rozbouřené, že bylo zakázáno plavání v něm). Cyklistická část je na Elbě známá tím, že je velice náročná svým profilem, která mě jako klukovi z Krušných hor vyhovovala. Běžecká část se odehrává ve městečku Marina di Campo, jeho krásách Italských uliček a zákoutí.

Sdělíš nám, jak se ti v závodě dařilo?
Závod odstartoval v 8:30hodin ráno na pláži v Marina do Campo. Na start se postavilo 453chlapů. Plavání se odehrávalo v jednom 1,9km dlouhém okruhu. Hned od začátku jsem se probojoval na čelo závodu, kde se utvořila po cca. 800m vedoucí skupina, která navyšovala svůj náskok na zbytek startovního pole až do konce plavecké části. Čas plavání 00:27:36. (11. místo). Cyklistika se jela ve dvou okruzích po 45km. Hned na začátku prvního okruhu jsem předjel 3 závodníky, ale na konci prvního okruhu mě předjeli dva závodníci, kteří se neskutečným tempem propracovali až na čelo závodu. První okruh jsem jel s rezervou, protože jsem nevěděl, co to se mnou udělá. Do druhého okruhu jsem vjížděl na 10. místě, které jsem udržel asi do 85km, kde mě dojeli 3 závodníci. Společně jsme dorazili do druhého depa. Čas cyklistiky 03:03:08 (13. místo). Běžecká část se odehrávala ve 3 okruzích. V prvním okruhu jsem se cítil, jako bych celý den odpočíval a pak si šel zaklusat. Běželo se mi lehce. Během chvilky jsem se propracoval na 7. Místo, ale bohužel při náběhu do druhého okruhu mě zbrzdila krize, která se mě držela až do půlky třetího okruhu, která mě stála propad ve startovní listině. V druhé půlce třetího okruhu jsem krizi překonal a udržel si konečné 12. místo v celém startovním poli a 1.místo v kategorii S1. Celý závod jsem jel podle svých představ, ale kdyby mi někdo řekl, že se umístím takhle dobře, tak bych se ho zeptal, jestli něco „nebere“ :-).

Jaká byla atmosféra závodu?
Atmosféra byla vynikající. Závody v zahraničí jsou tím známé a Elba rozhodně není výjimkou. Odpočívadla na cyklistické části byly obklopeny fotografy a povzbuzujícími turisty, kteří neměli problém každému závodníkovi alespoň zatleskat. Na běhu, ve městečku Marina di Campo, byly davy fandících místních domorodců, doprovodů, či obyčejných turistů. Porovnávat tento závod s jiným závodem, kterého jsem se za svojí kariéry zúčastnil, by bylo zbytečné. Pro mě byla Elba zatím nepopsatelným zážitkem, který bych chtěl zopakovat.

Jak jsi spokojen? Vítězství v kategorii jistě potěší?
Spokojený jsem velice, ať s 12. místem, tak i s 1. místem v kategorii, který tomu závodu dodal třešničku na dortu. Byla to pro mě první zkušenost se zahraničními závody a doufám, že ne poslední :-) Po sprint triatlonech na území České republiky, si myslím, že jsem se konečně našel a začíná doba, kdy si „pořádně“ zazávodím.

Jaký máš zajímavý zážitek z Elby?
Můj nejsilnější zážitek z Elby, byla moje účast na tomto závodě. Drobnější zážitků bylo dost, třeba hledání wi-fi připojení po městečku Marina di Campo, nebo nádherné sjezdy na cyklistice.

Jaké jsou tvé plány do dalších sezón?
Další sezony jsou prozatím otazníkem, rád bych chtěl jet nějakou půlku v sérii Ironman 70.3, dále bych rád objížděl pár závodů v Čechách, které jsou mému srdci blízké. Vše záleží na domluvě s Jardou Hýzlem (bývalým trenérem mého otce), který mi nabídl, před závodem na Elbě, trenérskou spolupráci a já jí s radostí přijal. Rozhodně nemám ani pomyšlení na klasického dlouhého Ironmana, na kterého mám ještě dlouho čas.

Jakub L. při závodě ČP v Telči


Na Elbě závodil i Jakuba otec, Tomáš Langhammer, který si "naložil" klasického Ironmana, tj. 3,8km plavání - 180km cyklistiky - 42,2km běhu. Závod už jel potřetí, takže znal místní tratě a věděl co ho běhěm závodu může potkat. V cíli závodu se ocitl v čase 12:20:50 hodin, což je o půl hoidny méně než při jeho první "návštěvě" v roce 2007 a skoro o hodinu dříve než v roce 2009. Pro Tomáše Langhammera to byl v pořadí 30. Ironman.

Tomáš L. při závodě Moraviaman


Článek ze serveru Naše Mostecko: ZDE

Generální partneři:


Generální partner - Sportareál Klíny - http://kliny.cz/ Generální partner - Langhammer optik - http://langhammer-optik.cz/ Generální partner - Statutární město Most - http://www.mesto-most.cz/
Generální partner - Sweep - http://www.sweepsport.com/ Generální partner - Coopervision - http://coopervision.cz/ Generální partner - elfetex - https://www.elfetex.cz/ Generální partner - Enervit - http://www.enervit.cz/ Generální partner - Severní Energetická - http://www.7.cz/ Generální partner - Severočeské Vodárny - http://svs.cz/ Generální partner - TKF Praha - http://tkf.cz/ Generální partner - INELSEV - https://www.inelsev.cz/ Generální partner - NEVIX - https://www.nevix.cz/ Generální partner - Vršanská uhelná - http://www.7.cz/ Generální partner - Sovert - https://www.sovert.cz/
Krušnoman Triathlon team Litvínov - Tel.č.: +420 736 227 998 | E-mail: moc.namonsurk@ofni
© 2011 - 2024 | Vytvořil DYNAMIC software